top of page

Deniz Sonrası Cilt Bakımı

Deniz Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ? Güneşlendikten Sonra Nelere Dikkat Edilmeli ?

Plajda geçen saatlerden sonra cilt bakımınızı unutuyor olabilirsiniz !

Güneşin zararlı etkileri herkes tarafından bilinirken, bir de kum ve tuzlu suyun cildinizi tahrip edebileceğini düşünmekte fayda var.

Üstelik uzun bir tatil dönüşü konforunuzu kaybetmek istemezsiniz değil mi ?


Mineral Eşitsizliği

Denizin maviliği ve kumların sıcaklığı sizi oyalarken, aslında cilt bariyerinizi yaralıyor olabilirsiniz. Mineral eşitsizliği, aslında cildiniz ve kum arasında yaşanan nem-tuz alışverişidir.

Temas süresi boyunca cildiniz ortamla eşit neme sahip olmak için dışarıya su verirken, kumlar içerdiği ağır mineralleri su ile değiştirmek isteyecek. Böylece kumsalda geçen saatler ardından kurumuş bir cilt sizleri bekliyor olabilir. PN Justmine Vücut Onarım Kremi ile cildinize gün boyu kalıcı koruma sağlayabilirsiniz. İçerdiği yasemin özleri ile cildinizi sakinleştirirken, doğal zeytinyağı ve E Vitamini desteği ile hidrokarbon ve mineral kaybını en aza indirebilirsiniz.


Epiderma Aşınması

Tatil boyu yürümek ve kıyı şeridini takip etmek eğlenceli aktivitelerden birisi olabilir.

Peki adımlarınızın ayak tabanlarınızda ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğini biliyor muydunuz ?

Topuklar gün içerisinde kendi epidermasını yenileyecek yeterli kan akışı ve su dengesine sahiptir. Ancak, topuklarınızdaki cilt yenilenme hızı uzun süreli yürüyüş ve kumsal ziyaretinizi karşılayacak seviyede olmayabilir. PN Justmine Topuk Onarım Kremi ile ayaklarınızı gün boyu koruma altına alabilirsiniz. Çilek özlü yapısıyla cildinize gerekli esnekliği sağlarken, keratinleşme ve aşınmaya bağlı nasır oluşumuna engel olacaktır.


Siz de PN Justmine ® Ürünleri ile tecrübelerinizi yorumlarda paylaşabilir,

Aşağıdaki butonu tıklayarak ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mutlu Günler Dileriz
Comments


bottom of page